wtorek, 11 lutego 2014

Moja mała "Zosia samosia" Antoś w akcji

Muszę się pochwalić moim Antosiem od dwóch miesięcy popija z kubeczka, takiego zwykłego kubeczka jak mama a właściwie Jaś bo to jego we wszystkim naśladuje.  A od jakiegoś miesiąca umie się ładnie napić żeby nie wylać.
Jak wyglądała nauka?? A no było zabawnie. Od dwana we wszystkim próbuje naśladować brata, jak on dostawał kubeczek z piciem to Antoś zaczął się domagać takiego samego picia. Początkowo szybko przechylał kubeczek i się zalewał. Z czasem zauważyłam że w momencie jak przykłada kubeczek do ust to zanim go przechyli zaczyna już zasysać powietrze w taki sposób jak się pije. A więc zasysał je sobie i powolutku przechylał kubeczek dopóki nie zaczął zasysać picia. W tym momencie przestawał przechylać i sobie pił. Od jakiegoś czasu po treningach umie już ładnie się napić.
Podobnie było z nauką jedzenia obiadu, jak miał roczek to w rączce już musiał mieć swój komplet sztućców w rączkach i powoli zaczynał próbować sam jeść, oczywiście mama mu pomagała drugim kompletem co by zjadł choć trochę. A teraz zupkę sam ładnie zje. Choć oczywiscie zdarza mu się zalać. Niestety śliniak jest bardzo niemile widziany i czasem przebieram go kilka razy w ciagu dnia.

Czasem wydaje mi się że wszystko przychodzi mu samo,tak naturalnie a nie to taki mały baczny obserwator. Choć nie ma jeszcze półtora roku to umie zrobić wiele rzeczy które Jaś robił jak już miał dwa latka. Umie robic babki z piasku, wieżę z klocków, rysować kredkami po kartce i wiele innych.Cieszy mnie to że ma starszego brata od którego wszystkiego sie uczy. Gdzie podrepta Jaś tam i zaraz drepta Antoś. Jaś zaczynał naukę picia z kubeczka jak i samodzielnego jedzenia obiadku jak miał 19 miesięcy.

Czekam jak zrobi się ciepło na dworze i liczę na to że do końca wakacji mały pozbędzie się pieluszki.Antoś w akcji jak miał 15 miesięcy

3 komentarze:

 1. U nas Krzysztof również naśladuję starszego brata w tych dobrych zachowaniach i tych złych niestety... Nie mniej jednak bardzo szybko nauczył się samodzielności przy jedzeniu patrząc na Kubę.
  Co do pieluszki to podobnie jak Ty, mam nadzieję na zminimalizowanie pieluchowych zakupów w niedalekiej przyszłości :-)
  Pozdrawiam :-)

  http://mamablogujepl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Młodszy zawsze będzie szukał wzoru w starszym bracie ;)
  Dobrze mu idzie! :)

  http://toysbox.pl/revell-modelarstwo/revell-do-sklejania/

  OdpowiedzUsuń