wtorek, 9 lipca 2013

Enfamilujemy

Dzisiaj są już dwa tygodnie jak mały pije enfamil premium lipil.
Niestety ale mały nie chciał już mamy cysia nawet do spania ani nocą, od 3 popłakiwał sobie przez sen choć nie budził sie (od małego jest strasznym śpiochem) to matka wiedziała że jest głodny, cysia nie za bardzo chciał. Zdecydowałam się że mały zacznie jeść mm. I tu padł wybór na enfamil. Pani doktor uważa że to bardzo dobre mleczko. Na pierwszą wizytę poszłam do naszej starej pediatry w przychodni i to tylko dla tego że prywatnie nasza pani akurat nie przyjmowała i mówię że mały nie chce cysia a w 2 miesiącu życia po nabiale go wysypywało pani mi wyjęła z szafki kilka saszetek mleka (rożnych firm) i kazała mu dawać jak będzie pił  i go nie wysypie to mu kupić.......... jak dostanie taką mieszankę to napewno dostanie jakiejś wysypki. Więc jej porady  posżły na bok i sama zaciągnełam lektury i w aptece kupiłam Enfamil. I tu moje zdziwienie. Pierwszą noc po wypiciu mm mały spał od 22 do 6 rano zjadł mleczko i spał dalej. Teraz już jestem pewna że nocą popłakiwał bo był głodny. Na prywatnej wizycie pani doktor upewniła nas że dobre mleczko wybrałam. Wysypki żadnej mały nie ma, stolce się nam już unormowały to znaczy że brzuszek maluszka polubił mleczko, choć do najtańszych nie należy to cieszę się że małemu nic nie jest.
A co za tym idzie.... choć mały wykazywał nietolerancję laktozy to wygląda na to że dzięki karmieniu piersią i unikaniu przezemnie mleka i jego przetorów mały się wyleczył :) choć produktów mlecznych poza enfailem narazie nie wprowadzam do jego diety. wolę dmuchać na zimne :)

3 komentarze:

  1. Hello znzlazłam Twój komentarz na temat high need baby czy możesz mnie wspomóc słownie jak sobie radziłaś ze swoim dzieckiem. Trudno znaleźć jakąś grupę wsparcia nie wszyscy to rozumieją. Jeśli znajdziesz czas i chcęć napisz joannka@tlen.pl pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń