piątek, 18 lipca 2014

Potówki, odparzenia kontra NInio Biolife

Za oknem żar leje się z nieba. W mieszkaniu tez gorąco i duszno. Dzieci chłodzimy jak możemy. Maluszek lezy w samym pampersie lub cienkim bawełnianym body. nakrywam go do spanie tylko cienką tetrową pieluszką. Do tego mały do spania musi się wtulić w kocyk/pieluszkę i na buzi ma potówki. Jak usnie to delikatnie odsuwam pieluszkę a on sprytnie sam sobie znow naciąga na głowę. Jak to robi??? Nie mam pojęcia
Mimo to nie udało nam się uniknąć ani potówek ani odparzeń pomiędzy fałdkami skóry w pachwinach i na szyji. Zasypywałam mąką ziemniaczaną zasypką dla dzieci, w dzień wietrzenie pupy ale mimo to delikatna skóra maluszka nadal podrażniona.
Dwóm starszym gotowałam krochmal. Nigdy nie umiałam wymierzyć proporcji zawsze albo mi wychodzily "kluchy" albo cały garnek którego nie wykorzystywałam. No tak niby proste dużo roboty nie ma a jednak przy trojce dzieci jestem z tych wygodnickich.  W szpitalu dostałam próbkę Ninio Biolife, saszetkę z gotowym już krochmalem.
W pierwszej chwili pomyślałam nic konkretnego, kto by kupował krochmal w aptece....
Jak małego wysypało pierwszy raz pomyślałam przydałby się krochmal. Ale dzieci starsze chciały kolację wtedy kiedy wypadała pora kąpieli, sięgnęłam po gotową saszetkę i byłam zachwycona.


Opis producenta:
Produkt przeznaczony do kąpieli niemowląt i dzieci z problemami skórnymi. Kąpiel z dodatkiem Ninio Biolife również polecana jest do skóry suchej i wrażliwej. Preparat szczególnie pomocny  przy pielęgnacji skóry alergicznej oraz skłonnej do podrażnień (odpażenia, potówki, wypryski alergiczne)


Sposób uzycia:
Po prostu wsypujemy do wanienki zawartość saszetki mieszamy i gotowe. Nic prostszego. Preparat ładnie się rozpuszcza.
Kąpiel powinna trwać okolo 10-15 minut. Mój smyk kąpieli nie lubi i kąpiemy się krócej ale i tak nam kąpiel pomaga na nasze skórne problemy.


Dostępność w opakowaniach 5 lub 10 sztuk. Niektóre apteki sprzedaja na sztuki.
Ja kupiłam w osiedlowej aptece opakowanie 5 sztuk za 15 zł. Jwdna saszetka kosztuje więc 3 zł.
W porównaniu do ceny mąki ziemniaczanej to sporo bo za trzy złote to my sobie cały basen krochmalu zrobimy. Ale kiedy liczymy na wygodę, mamy mało czasu itp to cena jak dla mnienie jest wygórowana.

Jestem bardzo zadowolona z Ninio Biolife a ulga którą przynosi synkowi sprawia że lepiej śpi. Skóra jest duża gładsza a efekty widoczne gołym okiem.  Taką kąpiel urządzam mu dwa razy w tygodniu.

Polecam szczególnie w takie upały. Jeśli zajdzie taka potrzeba to kupię kolejne opakowanie.


2 komentarze:

  1. Fajnie, że o nino biolife napisałaś bo nie wiedziałam o jegoistnieniu. Muszę zakupić go na nasz wakacyjny wypad. Franio strasznie odparza sobie pupę w pieluszkach jednorazowych, więc w domu stosujemy wielorazowe, ale na urlopie nię będę miała jak ich prać. Boję się, że jego pupa mocno na tym ucierpi :(.

    OdpowiedzUsuń