czwartek, 30 maja 2013

Tu i tam

Było tysiące propozycji gdzie dzisiaj pojedziemy, ale nie wiem czy któraś wypali bo u małego jest niewiele lepiej, dostał nowe leki ze sterydami niestety. Całe szczęście że mamy naszą nową panią pediatrę. Niestety musialiśmy iść wczoraj też do naszej starej pani doktor bo mały kończy 9 miesięcy i miała go ważyć i mieżyć. O dziwo mały według niej przez ostatnie 3 miesiące zmalał o 6 cm :D  ktoś tu nie umie posługiwać miarką a co dopiero leczyć dzieci. Obejrzała małego stwierdziła że to po lekach (to już wiedziałam) wypisała maśc i powiedziała że do poniedziałku zniknie. Recepty nie wykupiłam poczekałam dowieczora na drugą wizytę. Niestety jakby go leczyła nasza stara lekarka to mały pewnie by w szpitalu się znalazł. Nasza nowa pani doktor  stwierdziłą ze recepta nie jest zła nie zaszkodziła by ale też i nie pomogła. Skonsultowała nasz przypadek z panią dermatolog (było już późne popołudnie a dziś jest święto i nie chciała nas zostawiać bez odpowiednich leków). Niestety mały ma zagrzybione jelitka i każde siusiu czy kupka podrażniają okolice intymne. Na szczęście mały sam sika inaczej skierowała by nas do szpitala. Ale gdybym zauważyła że mały przestał sikać mam jechać do szpitala. Dostaliśmy receptę na Flukonazol na jelitka (biegunka się nasila) i  Pimafukort (maść z antybiotykami i sterydami) zalecenie śmigania jak najwięcej bez pieluchy i kąpania małego kilkanaście razy dziennie w Der medzie, specjalnej emulsji nawilżającej i nawet pani podała nam aderes apteki w której ją dostaniemy. W całej Łodzi tylko jedna apteka sprzedaje a w pozostałych ciężko dostać bo nawet nie ma zapasu w hurtowniach (pytałam się w naszej aptece).

I tu nie chodzi o różnicę pomiędzy prywatną wizytą a tą na NFZ a o podejcie lekarza. Bo pani Ania przyjowała latami w przychodni i pewnie robiła by to do dzisiaj ale jest już na emeryturze. Bo inaczej to moglibyśmy ją odwiedzać państwowo. Najważniejsze jest podejście do pacjenta a nie lekceważenie wszystkiego. Jak sięgnę pamięcią wstecz to zawsze gdy dzieci brały jakieś leki i nie przechodziło to pierwsze pytania a ile zostało w buteleczce???? No to dawać dalej......

Matka postanowiła że zainwestuje w pieluchy pampers premium w końcu to o interes idzie sprawa. Mały wietrzy to i tamto bo powietrze dobrze działa :) jak to pani doktor powiedziała najwyżej siknie tu i tam.

Kończe.
Mały właśnie siknął tu i tam :D trzeba się za sprzątanie zabrać

Udanego wolnego :D

1 komentarz: