czwartek, 21 lutego 2013

Coty i Koliberek

Zapach dzieciństwa, zapach którego używała moja mama jak byłam małą dziewczynką. Zrobił na mnie ogromne wrażenie przez lata na myśl o ulubionym zapach powracał własnie ten.... niestety pamiętałam że w nazwie ma coś z wanilią i na opakowaniu jest koliber.... Pytałam a jakże w wielu perfumeriach i nic..... proponowali waniliowe ale to nie było to i wreszcie jakiś czas temu natknęłam się na allegro całkiem przez przypadek na VANILLA FIELDS od Coty i ku mojej radości na opakowaniu widniał właśnie koliber.... Od razu nabyłam flakonik i nie mogłam się doczekać.....Producent określił Vanilla Fields jako orientalną wanilię, w nucie głowy zawierającą bergamotkę, kokos i brzoskwinię, przechodzące w nucie serca jaśmin, geranium i konwalię, które przeradzają się w cedr, paczulę, drzewo sandałowe, ambrę, piżmo, bób tonka i... oczywiście wanilię.

Perfumy są pełne, kobiece, z wytrawną nutką. Jedyne w swoim rodzaju połączenie, którego szukamy w innych perfumach, ale ciągle to nie to... Jednak te perfumy to coś więcej niż doskonale połączone nuty zapachowe – dla wielu to zapach przywodzący wspomnienia. Jeśli ktoś lubi wanilię to po użyciu tych perfum powinien ją pokochać. Wiele z nas pamięta ten zapach na początku lat 90 zrobił wielką furorę, niestety jest on obecnie dostępny tylko i wyłącznie w stanach i Kanadzie. O dzięki ci Allegro :)  niby tak niewiele a jednak.


A wy pamiętacie ten zapach???? Może go nadal używacie


2 komentarze:

  1. pierwszy raz spotykam się z tym zapachem, ale też mam zapach dzieciństwa Dior Dolce vita :)

    OdpowiedzUsuń
  2. debiutował w 1993r i był tylko kilka lat u nas dostępny. Polecam jak ktoś lubi słodkie zapachy niestety dostepny tylko na alle można zakupić małe opakowanie 11,1 ml na początek w celu wypróbowania :)

    OdpowiedzUsuń